FB FB YouTube Контакти
Національний реєстр
Всеукраїнський реєстр пацієнтів з життєвозагрозливими захворюваннями серця

Тимчасова ЕКС (ендокардіальна електрокардіостимуляція)


В кардіологічній практиці існує цілий ряд невідкладних станів, серед яких порушення ритму серця займають провідні позиції. Життєзагрозливі порушення ритму можна поділити на дві принципові групи: тахіаритмії та брадіаритмії. До тахіаритмій відносяться різні варіанти шлуночкової тахікардії та фібриляції шлуночків. До брадіаритмій - атріо-вентрикулярні блокади та варіанти дисфункції синусового вузла з критичною брадікардією. Для лікування брадіаритмій використовується електрокардіостимуляція.

Процедура тимчасової ендокардіальної електрокардіостимуляції відноситься до екстрених процедур, покликаних стабілізувати стан пацієнта. Вона дозволяє так би мовити «виграти час» необхідний для усунення зворотних причин брадікардії, або підготовки до імплантації постійного штучного водія ритму серця (ШВРС).

Мета тимчасової ЕКС полягає у відновленні кровообігу і стабілізації гемодинаміки. У деяких ситуаціях, тимчасова електрокардіостимуляція може бути єдиним шансом для порятунку пацієнта.

Покази до екстреної тимчасової ЕКС (раптова аритмічна смерть/синкопе):

-       асистолія;
-       набута АВ-блокада III ст.;
-       симптоматична брадікардія (синусова брадикардія, періоди зупинки синусового вузла, АВ-блокада II ст. Мобіц 1-2).

На відео представлені основні моменти проведення класичної процедури тимчасової ендокардіальної ЕКС




Всеукраїнський реєстр пацієнтів з життєвозагрозливими захворюваннями серця
Угода користувача про використання сайту та програмного забезпечення
Угода про конфіденційність та захист персональних даних
Перевірити або завантажити сертифікат