FB FB YouTube Контакти
Національний реєстр
Всеукраїнський реєстр пацієнтів з життєвозагрозливими захворюваннями серця

МЕНЮ

Ресинхронізаційний ШВРС (CRT)

Порушення в роботі серця які лікуються імплантацією ресинхронізаційного ШВРС

В нормі, роботу всіх відділів (камер) та клапанів серця визначає власна провідна (нервова) система серця. Верхні камери серця – передсердя. Маленькі за розмірами камери, покликані «приймати» кров, яка поступає до серця. Нижні камери – шлуночки, більші порожнини, які «викачують» кров з серця. Шлуночки виконують найбільшу роботу по «перекачуванню» крові в організмі, шляхом ритмічного скорочення та розслаблення. Вони працюють з народження і до останнього моменту, при цьому відпочивають тільки в період розслаблення, яке триває долі секунди. Природа визначила будову та функцію цих структур таким чином, щоб вони виконували максимальну роботу при мінімальних затратах енергії. Правий та лівий шлуночок повинні працювати синхронно. В нормі вони стискаються(систола) та дещо підкручуються, відповідно до чітко визначеної природою послідовності. Це оптимальні рухи для здійснення «викачування» крові. 

Теорія Бакберга

Дана координаційна послідовність забезпечується поширенням електричної активності по провідній (нервовій) системі шлуночків, яка називається ніжками пучка Гіса. Це система з трьох «нервів». В правому шлуночку розміщується права ніжка пучка Гіса. Відповідно в лівому шлуночку – ліва ніжка пучка Гіса. Лівий шлуночок масивніший(товстіший), тому що він виштовхує кров в найбільшу судину організму – аорту, через яку відбувається кровопостачання всього організму. Тому ліва ніжка пучка Гіса ділиться на дві великі гілки – передньо-верхню та задньо-нижню.

В результаті різних захворювань серця може виникати ситуація, коли ресурс «насосу» вичерпується. Такий стан називається серцевою недостатністю. Не дивлячись на всі методи наявні в арсеналі сучасної медицини часто буває так, що ми можемо тільки призупинити прогресування серцевої недостатності. В термінальній(кінцевій) стадії розвитку неспроможності серця перекачувати кров єдиним порятунком є трансплантація нового серця. В процесі розвитку даного стану серце розширюється, м’яз втрачає силу, клапани починають погано працювати, частини провідної системи перестають функціонувати.

Принцип роботи ресинхронізаційного ШВРС

Дана методика була запропонована в світі близько 20-ти років тому. Ефективна у пацієнтів, які мають наступні ознаки: виражена серцева недостатність, різко знижена скоротлива здатність міокарда, повна блокада лівої ніжки пучка Гіса. Тобто, з трьох «нервів» які координують роботу шлуночків два не функціонують. Це явище називається асинхронією. В серці враженому хворобою виникає «відмова» частини «нервової» системи, що призводить до розбалансування (асинхронії) в роботі серця, зниження ефективності роботи і так «хворого» міокарда.

Суть методики полягає в «протезуванні» нефункціонуючої лівої ніжки пучка Гіса. Відновленні синхронності в роботі шлуночків, що призводить до підвищення ефективності роботи міокарда та зниження проявів серцевої недостатності. Методика використання ресинхронізаційних ШВРС являється перевіреною та ефективною. Дозволяє значно покращити якість життя пацієнта з серцевою недостатністю та подовжити його тривалість. Приблизно у половини пацієнтів дозволяє уникнути необхідності проведення трансплантації серця.

Процедура імплантації ресинхронізаційного ШВРС подібна до процедури імплантації звичайного двокамерного ШВРС доповненої імплантацією додаткового електрода, який розміщується в лівому шлуночку. По своїй суті він заміщає нефункціонуючу ліву ніжку пучка Гіса.

Принцип роботи ресинхронізаційного ШВРС




Всеукраїнський реєстр пацієнтів з життєвозагрозливими захворюваннями серця
Угода користувача про використання сайту та програмного забезпечення
Угода про конфіденційність та захист персональних даних
Перевірити або завантажити сертифікат